ASUS TUF Gaming FX707ZC4 – nekonečná vytrvalosť a dominancia

Tak sme sa dočkali. Obľúbený 17,3 palcový TUF Gaming F17 notebook s procesorom Intel Core i7 opäť vyrobený. Najdopytovanejší nielen hráčsky, ale aj kancelársky alebo domáci notebook s univerzálnym využitím a dominantným výkonom je tu. V krásne edícii Mecha Grey s hliníkovým krytom displeja, prepracovaným šasi a klávesnicou RGB s jednozónovým podsvietením.
ASUS TUF Gaming F17 FX707ZC4 má procesor i7 12700H celkovo so štrnástimi jadrami,

24MB cache a taktom od 2,3 do 4,7 GHz. Nepochybne dostatočný výkon na prevádzkovanie náročných aplikácií, 3D projekcie, kresleniu a editovaniu grafiky, postprodukcii a podobne. Prípadne len tak na sledovanie webu, a hranie PC hier vrátane dlhých maratónov aj v noci.
Procesoru sekunduje grafická karta GeForce RTX 3050 4GB DDR6, ktorá vďka prepínaču MUX Switch podá o niečo vyšší výkon ako predtým. Hranie hier bude príjemné, ultra high detailov sa však pri novších tituloch nedočkáte. Notebook má integrovanú aj druhú grafiku Intel Iris Xe, integrovanú v procesore.

 

Tá ma za úlohu obslúžiť menej náročné aplikácie a šetriť batériu, prípadne ak umožní takmer bezhlučnú prevádzku v silent móde. V základe notebook disponuje 16GB RAM DDR4 3200 MHz, ktorú vám vieme upraviť na 32GB v prípade záujmu. Ak úložisko je základ slušný 1TB M.2 NVME PCIe 3.0 SSD disk, takisto je tu možnosť doplnenia o sekundárny disk až 2TB.

Po otvorení krásneho Mecha Grey krytu displeja sa pre nami objaví obrovská pracovná plocha. Veľký 173 palcový IPS displej s kontrastom 960:1, frekvenciou 144Hz a širokými pozorovacími uhlami má Full HD rozlíšenie. Z bohatej konektorovej výbavy spomenieme dvojicu portov USB-C (jeden s Thunderbolt 4, druhý s DisplayPort a G-Sync). Nechýba kamera HD, HDMI konektor a kombinovaný zvukový konektor. Čítačka kariet SD alebo micro SD nie je prítomná, zato nachádzame ešte dvojicu USB 3.2 A portov.

Veľký notebook si zaslúži slušné ozvučenie. ASUS ho označuje pri TUF Gaming modeloch ako Hi-Res, s certifikáciou Dolby Atmos. Dva reproduktoryhrajú slušne, notebook má aj vstavané mikrofónové pole a vie odrušiť okolité šumy alebo hluk pri konverzácii.
Schlaďte súperov vďaka nepoľavujúcemu výkonu a fps. Nová konštrukcia chladenia s dvojicou ventilátorov ArcFlow s 84 lopatkami a ich premenlivou hrúbkou zvyšuje tlak a znižuje turbulencie, čím zlepšuje chladiaci výkon bez dodatočného hluku. Inteligentný systém (podľa typu GPU) až štyroch výduchov a piatich dedikovaných tepelných trubíc dokáže udržať chlad aj pri hraní najnáročnejších hier. Hlučnosť 48dB v režime Turbo alebo 0Db v pasívnom ambientnom chladení. Premínaie režimov v obslužnom veliteľskom centre Armoury Crate, ktoré zjednocuje ovládanie systému a osvetlenia, aby ste základné alebo personalizované nastavenia mali na dosah ruky v jednom nástroji. Estetické efekty, herné profily a nastavenia zvuku presne pre vás.
Pre spojenie zo svetom máte k dispozícii kvalitné WiFi 6, prípadne káblové Gbit LAN a Bluetooth. Prepojenie s perifériami zvládne Thunderbolt 4 s DisplayPort alebo druhý DisplayPort.
Batéria so štyrmi článkami dodá 56whrs, čo postačí v úspornom režime na niekoľko hodín používania. Pomocou Utilitu MyASUS si môžete definovať spôsoby používania a ak je notebook dlhšie dni na nabíjačke, nastaviť nabíjanie na maximálne 60%, čo výrazne predlžuje životnosť článkov.
Nezabudli sme ani na darčeky navyše. Máte na výber licenciu ESET Internet Security na 1 rok alebo MS Office 2021 trvalú licenciu, čo rozhodne stojí za to.

Autor článku:

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Súvisiace články

Doprava zadarmo nad 100 eur

Unikátne konfigurácie na mieru

Prémiová záruka 24 mesiacov aj na IČO vrátane PickUp and Return

Založené v roku 2008

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Asus-shop newsletter
Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.