Inovácie od ASUS na CES 2023

BRATISLAVA - ASUS predstavil najnovšie portfólio inovácií, svetových prvenstiev a trvalo udržateľných opatrení počas virtuálnej udalosti Seeing An Incredible Future na výstave CES® 2023. Medzi nové inovácie patrí ASUS Spatial Vision, prvá technológia 3D OLED displeja na svete, ktorý nevyžaduje okuliare a poskytuje unikátne vizuálne aj pracovné zážitky pre tvorcov obsahu. ASUS takisto oznámil špičkové riešenia pre tvorcov obsahu vrátane Windows 11 notebookov s najnovšími procesormi 13. generácie Intel® Core™ i9 HX a grafickými kartami NVIDIA® GeForce RTX™ 40. Medzi nové produkty patria ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604), Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ), Zenbook Pro 14 OLED (UX6404), Zenbook 14X OLED (UX3404), Vivobook Pro 16X 3D OLED (K6604), ProArt Display OLED PA32DCM a ProArt Display PA279CRV.

Hlavné body:

Rozšírené kreatívne videnie: Kompletné riešenia pre tvorcov obsahu vrátane prvej 3D OLED technológie, ktorá nevyžaduje okuliare1
Výkon a kreativita: Nové notebooky ProArt Studiobook Pro 16 3D OLED, Vivobook Pro 16X 3D OLED, Zenbook Pro 16X OLED, Zenbook Pro 14 OLED a ďalšie
Inovácie v monitoroch: Monitory profesionálnej triedy ProArt Display OLED PA32DCM a ProArt Display PA279CRV
Neuveriteľné pre firmy: ExpertBook B9 OLED, Chromebook Vibe CX34 Flip a ExpertWiFi EBM68 pre komplexné a výkonné podnikové riešenia
Plný výkon: Notebooky ASUS TUF s procesormi 13. generácie Intel® Core™ alebo AMD® Ryzen™ 9 Zen 4 a s grafickou kartou AMD Radeon™ RDNA3 alebo NVIDIA® GeForce® RTX™ 40

Predstavené boli aj nové firemné produkty, každý s výnimočným výkonom, všestrannosťou a rozšíriteľnosťou na základe potrieb firmy. Medzi novinky patrí neuveriteľne ľahký a výkonný firemný notebook pre vedúcich pracovníkov ExpertBook B9 OLED (B9403CVA), všestranný notebook aj na hranie, ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip (CX3401FBA) a router ASUS ExpertWiFi EBM68, ktorý je navrhnutý s dôrazom na rýchle prenosové rýchlosti a vysokú mieru zabezpečenia. Tieto firemné riešenia predstavujú perfektných spoločníkov pre nepretržitú produktivitu, odolnosť a bezpečnosť.

Počas udalosti boli predstavené aj počítače ASUS ExpertCenter PN64-E1 a PN42 a miniatúrny počítač ASUS Chromebox 5 (CN67), ktoré ponúkajú vysoký výkon, konektivitu, úložisko a bohaté možnosti využitia.

Hráčom sú určené nové notebooky TUF Gaming A15/17 (FA507/707) a F15/17 (FX507/707) s procesormi až do Intel Core i9-13900H alebo AMD Ryzen™ 9 Zen 4 a s najnovšími grafickými kartami GeForce RTX 40 pre maximálny výkon, spoľahlivosť a radostné herné zážitky. Všetky modely obsahujú trojmesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate2, ktorá poskytuje prístup k stovkám kvalitných PC hier.

ASUS počas udalosti zdôraznil aj svoju priekopnícku úlohu v inováciách pre udržateľnú budúcnosť. „Ako pokračujeme na tejto úžasnej ceste k udržateľnosti, neustále využívame naše vedúce postavenie, dáta a filozofiu zameranú na človeka,“ povedal ASUS Co-CEO S. Y. Hsu, „naším cieľom je vytvoriť podnik s nulovou čistou hodnotou, ktorý bude hnacou silou prechodu na obehové hospodárstvo – so zodpovedným dodávateľským reťazcom, ktorý vytvára spoločné hodnoty pre každého z nás.“

Využitie technológií na vytváranie trvalých, spoľahlivých a udržateľných inovácií

ASUS predstavil prvý uhlíkovo neutrálny notebook na svete pred viac ako desiatimi rokmi. Nasledovali revolučné notebooky radu ASUS Bamboo a nedávno, v roku 2022, prvý uhlíkovo neutrálny firemný notebook. ASUS pokračuje v inovovaní a teraz predstavil niektoré z trvalo udržateľných opatrení s cieľom priniesť úžasné inovácie, ktoré vytvárajú všadeprítomný, inteligentný a radostný život pre každého.

Viac ako 90 % spotrebiteľských notebookov značky ASUS bude v roku 2023 spĺňať normy EPEAT a ENERGY STAR® 8.0. ASUS zabezpečuje dlhší životný cyklus produktov tým, že ich od základu vytvára s ohľadom na udržateľnosť a zameriava sa na ich kvalitu, funkcionalitu, odolnosť a budúcu rozšíriteľnosť. Pri výrobe a balení produktov využíva udržateľné materiály, pričom od roku 2017 aktívne obstaral a použil 1 500 ton recyklovaného plastu PCR a v roku 2022 viac ako 20 000 ton recyklovaného papiera. ASUS takisto neustále presadzuje recyklovateľnosť a za posledné roky recykloval viac ako 40 000 ton elektronického odpadu.

Snaha o trvalú udržateľnosť spoločnosti ASUS sa tým nekončí. Vytváraním trvácnejších produktov je možné znížiť množstvo odpadu a predĺžiť ich životnosť, ako aj zabezpečiť neuveriteľné zážitky pre používateľov. To je dôvod, prečo budú všetky nové spotrebiteľské notebooky značky ASUS na rok 2023 podrobené najprísnejším testom odolnosti v rámci svojho segmentu na trhu – mimoriadne náročnému testovaniu podľa amerických vojenských štandardov MIL-STD 810H, ktoré je založené na 12 testovacích metódach a 26 testovacích postupoch – s cieľom poskytnúť dlhodobú hodnotu, spoľahlivosť a odolnosť.

ASUS tiež spolupracuje so spoločnosťou Ishizuka Glass na výrobe antimikrobiálnej úpravy, pričom na vybraných produktoch využíva jej látku IONPURE. ASUS ako prvý výrobca notebookov predstavil povrchovú úpravu s kladne nabitými iónmi striebra, ASUS Antimicrobial Guard Plus3, ktorá dokáže zabrániť šíreniu 99 % vírusov a baktérií – vrátane COVID-195 – v priebehu 24 hodín5. Táto technológia je špeciálne testovaná6 na vírusoch, ako je chrípka typu A (H3N2) a H1N1, a riadi sa testovacími protokolmi ISO 21702 a ISO 221967 pre hygienickejší používateľský zážitok.
Neuveriteľne vzrušujúci softvér a hardvér pre tvorcov obsahu

ASUS predstavil portfólio nových a zlepšených softvérových a hardvérových inovácií pre tvorcov obsahu. Nové notebooky ProArt Studiobook, Zenbook Pro a Vivobook Pro sú vybavené najnovšími grafickými kartami GeForce RTX 40. Tie využívajú technológie NVIDIA Studio pre tvorcov obsahu a ponúkajú RTX optimalizáciu pre viac ako 110 aplikácií, ovládače NVIDIA Studio Drivers pre najlepšiu stabilitu a výkon v kreatívnych aplikáciách a exkluzívne nástroje s využitím umelej inteligencie: Omniverse™, Canvas a Broadcast.

„Umelá inteligencia sa dostáva do všetkých kreatívnych pracovných postupov a posúva umelcov od konceptu k dokončeniu rýchlejšie ako kedykoľvek doteraz,“ povedal Jason Paul, viceprezident a generálny manažér platformy Studio v spoločnosti NVIDIA. „Notebooky ASUS ProArt, Vivobook a Zenbook s novými grafickými kartami GeForce RTX 40 kombinujú úchvatný dizajn s výkonom a spoľahlivosťou, ktoré tvorcovia potrebujú na používanie nástrojov, ako je generatívna umelá inteligencia a NVIDIA Omniverse.“

ASUS tiež predstavil prvú 3D OLED technológiu v notebooku na svete, ktorá nevyžaduje okuliare, ASUS Spatial Vision. Technológia využíva lentikulárne šošovky a pokročilé sledovanie očí, vďaka čomu dokáže vytvoriť odlišné obrazy pre každé oko, čím vzniká autostereoskopický 3D obraz. Používatelia sa môžu podľa potreby prepínať medzi 2D a 3D zobrazením. Nová technológia má potenciál zmeniť pracovné postupy tvorcov obsahu, pretože im umožní vidieť detaily 3D objektov a efekty priamo na obrazovke bez nutnosti prezerať fyzické prototypy. Ušetrí sa tým čas aj peniaze a zároveň sa zefektívnia pracovné postupy.

Displeje s 3D OLED technológiou ponúkajú kontrast 1 000 000 : 1, odozvu 0,2 ms a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu na dosiahnutie plynulých vizuálov. Takisto majú veľký potenciál v segmente rýchlo rastúcich aplikácií metaverza. Exkluzívne aplikácie, ktoré využívajú 3D OLED technológiu, sú dostupné v aplikácii ASUS Spatial Vision Hub, ktorá umožňuje používateľom sledovať 3D videá a filmy, hrať 3D hry a užiť si vizualizáciu 3D modelov alebo tvorbu obsahu. ASUS Spatial Vision takisto ponúka vývojárske nástroje založené na simulovanej realite (SR, Simulated Reality) od firmy Dimenco s podpornými materiálmi a usmerneniami pre vývojárov.

ASUS oznámil aj aplikáciu ProArt Creator Hub 2.0, ktorá je navrhnutá, aby umožnila tvorcom obsahu pri realizácii svojich nápadov naplno využiť ich výkonný ASUS hardvér a softvér. Nová verzia ponúka vynovené a moderné používateľské rozhranie a exkluzívnu novú funkciu Color Control, ktorá kombinuje všetky farebné nástroje pre tvorcov obsahu. ProArt Creator Hub 2.0 disponuje zlepšenými nástrojmi ASUS Dial a ASUS Control Panel, ktoré umožňujú nové nastavenia v aplikáciách od Adobe® a v ďalších aplikáciách so zameraním na produktivitu, zábavu a tvorbu obsahu vrátane Microsoft 365, Spotify, YouTube a obľúbených webových prehliadačov. ProArt Creator Hub 2.0 bude dostupný pre všetky modely radu Studiobook, Zenbook a Vivobook s funkciami ASUS Dial, ASUS DialPad alebo ASUS ScreenPad Plus. K dispozícii bude aj pre myši radu ProArt a všetky dotykové monitory ASUS.

ASUS sa spojil so spoločnosťou Pantone®, poprednou autoritou v oblasti farieb, aby umožnil tvorcom obsahu využiť databázu zdrojov Pantone, ako sú Pantone knižnice, údaje o farebnom priestore a ďalšie dáta. Všetky tieto funkcie budú dostupné vo všetkých ASUS notebookoch pre tvorcov obsahu prostredníctvom aplikácie ProArt Creator Hub 2.0. „Keďže Pantone a ASUS majú rovnaké publikum tvorcov obsahu, ktoré pozostáva z viac ako 10 miliónov dizajnérov a producentov z celého sveta,“ povedal Tom Dlugos, Sales Director – OEM Displays pre X-Rite Pantone, „využitie spoločných inovácií a prístup k rozsiahlym informáciám o farbách spoločnosti Pantone predstavuje dokonalú súhru pre našich spoločných zákazníkov.“
V nasledujúcich článkoch si postupne predstavíme všetky novinky pekne zoradené.

Autor článku:

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Súvisiace články

Doprava zadarmo nad 100 eur

Unikátne konfigurácie na mieru

Prémiová záruka 24 mesiacov aj na IČO vrátane PickUp and Return

Založené v roku 2008

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Asus-shop newsletter
Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.